Skype virus zde

Jmenovci, měli bychom se držet vždy vpředu.

Naposled aktualizováno v roce 2007 

Je tu vymoženost SKYPE pro volání zdarma mezi internetovými účastníky - se sluchátky a mikrofonem, místo sluchátek lze s reproduktory, ale projeví se zpětná vazba. Ale existuje i modernější výbava, vše se rychle vyvíjí. Vyplatí se předem vše dobře uvážit, např. zda není lépe pořídit USB telefon než sluchátka, vyžadující zvukovou kartu.

Osobně jsem si koupil telefon WELL K-1000 Skype za 580 Kč + poštovné 59 Kč na info@zasobovani.cz a jsem spokojený. Ale možná už podražilo.

 
 Pro první seznámení se Skype <klepni>. Pro náročné lépe zde  nebo zde.  

Po zaplacení lze volat na pevné linky - hovor  70 haléřů/min.,  do Německa dokonce  50 hal./min. Vyzkoušel jsem a využívám, funguje to. Lze i na mobily, ale to se mnohým nevyplatí, hovor přes 5 Kč/min.. Platím převodem ze sporožirového účtu přes Živnobanku do Moneybookers, ti to předají Skype. Trvá to obvykle 1-2 dny, někdy déle. Minimum kreditu, tedy platby, je  s DPH 11,50 Euro, t.j. dle kursu kolem 300 Kč. Lze platit i kartou.  Jak si zaplatit <klepni>  Další možnosti placení uvedeny níže.

Musí být placeno z osobního, nikoliv firemního účtu !

Internetová telefonie –VoIP

S rozvojem rychlého internetu ve firmách i v domácnostech sílí touha uživatelů využívat co možná největší spektrum služeb, které internet nabízí. Ať se již jedná o internetové vysílání rádií a televize, přes stahování velkých objemů dat, až po internetovou telefonii.

 

Internetová telefonie není ani v naší zemi žádnou novinkou. Z komerční části je asi nejznámější služba firmy Fayn. Další služby v této oblasti nabízí například společnosti Dyad či Unient. Mezi ty, které jsou zdarma, patří Skype. Je v naší zemi natolik oblíben, že je zbytečné zmiňovat další aplikace tohoto druhu. Dopředu se tlačí ale také Voip Buster <klepni> Pojďme se nyní podívat na nabídku komerční internetové telefonie poněkud podrobněji.

Fayn

Jde o jednu z nejznámějších služeb. Firma byla kdysi nazývána „garážovou“, ale dnes již toto tvrzení neplatí. Nabídka je poměrně ucelená. Celé to funguje tak, že je vám přiřazeno telefonní číslo a v rámci startovacích balíčků si lze zakoupit běžné sluchátka s mikrofonem či USB telefonní sluchátko. Nainstalujete si klienta a můžete telefonovat. V rámci sítě Fayn jsou hovory zcela zdarma, do ostatních sítí jsou výrazně nižší než u Českého Telecomu. Tarifikování je po sekundách, což je také velká výhoda. Bližší informace získáte na firemním webu www.fayn.cz. Zajímavostí je, že Fayn nabízí i program pro studenty se sníženým měsíčním i aktivačním poplatkem.

Dyad

Tato služba není pro každého, firma nesídlí v ČR, ani zde nemá pobočku, jen nabízí možnost využívání internetové telefonie i pro Česko. Při aktivaci je vám přiděleno americké telefonní číslo, takže příchozí hovory jsou téměř vyloučeny, pokud si tedy nechcete hrát na Američany. Výhodou je cenová politika firmy pro odchozí hovory. Například za 79 USD měsíčně můžete volat do 24 evropských zemí neomezeně. Jde například o tyto země: Česká republika, Polsko, Německo, Rakousko, Itálie apod. Pro ty z vás, kteří často volají do zahraničí, je tato služba jako stvořená. Bližší informace najdete na webu www.dyad.cz.

Unient

Tato firma provozuje službu VIPhone. Je určena jak pro domácnosti, tak pro firmy. Unient nabízí rozsáhlou nabídku dotovaných a volných telefonů. Hovorné je poněkud vyšší než u ostatních služeb, proto patrně služby využijí spíše vetší firmy. Bližší informace najdete na webových stránkách www.viphone.cz.

Skype – volání zdarma

Jde o jednoduchý program, který je nabízen zcela zdarma. Jeho autory jsou tvůrci známého programu Kazaa. Funguje také na principu P2P sítí. Software se jednoduše nainstaluje a po on-line registraci je možno jej ihned využívat. Hovory mají výborný zvuk, lepší než telefonní linka, a jsou zabezpečeny šifrováním. Program má velmi jednoduché ovládání, podobné programu ICQ. Další jeho předností je průchodnost firewally.  Oblíbenost programu mezi uživateli internetu je skutečně obrovská.

Závěrem

Nabídka na trhu internetové telefonie je značně rozmanitá. Nutností je ale rychlejší připojení k internetu. Naprosto nevhodná jsou připojení s delší odezvou – například GPRS nebo CDMA, naopak ADSL, WiFi či jiné typy broadbandu jsou k IP telefonii jako stvořené.
 

 

David Procházka
davpro@seznam.cz
 

WELL K-1000 Skype USB VoIP telefon    

USB telefon určený pro softwarové internetové telefonování. Je praktický pro použití nejen se službou Skype, ale i se softwarovou Voice-over-IP telefonií založenou na SIP a H.323 standardech. Se Skypem funguje i tlačítková klávesnice a při příchozím volání telefon samozřejmě i vyzvání. Malé rozměry srovnatelné s mobilním telefonem (125 x 50 x 23 mm), délka kabelu 2,5 metru a součástí dodávky je i držák telefonu k nalepení nebo našroubování.

Telefonování přes velmi populární službu Skype je možné jen s použitím software nainstalovaného v PC. Z tohoto software se běžně telefonuje pomocí klávesnice, sluchátek a mikrofonu. Pokud z různých důvodů chcete toto „počítačové“ ovládání nahradit způsobem, na který je díky mobilům zvyklá většina populace, je pro Vás WELL K-1000 ideální řešení. 
WELL K-1000 Skype USB phone je komfortní možností jak nahradit výše uvedenou klávesnici, sluchátka a mikrofon telefonem s klasickým ovládáním. Skype v názvu neznamená, že by tento telefon nebyl použitelný i s jinými službami pro softwarovou VoIP telefonii. I s VoIP aplikacemi založenými na SIP a H.323 standardech bude WELL K-1000 fungovat jako USB sound device, tzn. jako náhrada sluchátek a mikrofonu. Nicméně speciálně pro použití se službou Skype má tento USB telefon ještě jednu velikou výhodu: se Skypem mu tak jako u běžného mobilního telefonu funguje i tlačítková klávesnice. To znamená, že zadání telefonního čísla, vytočení čísla, ukončení hovoru či přijmutí příchozího hovoru z klávesnice není problém. WELL K-1000 při příchozím Skype volání samozřejmě i vyzvání. Záruka 2 roky.

 

Služba SkypeIn

Se službou SkypeIn dostanete své vlastní normální telefonní číslo. Pokud vám tedy chtějí lidé, kteří nepoužívají Skype, volat na běžné číslo, můžete přesto přijímat hovory pomocí programu Skype, bez ohledu na to, kde právě jste.

Jestli máte telefonní číslo v Chicagu založené na službě SkypeIn, ale žijete kdesi na předměstí Paříže, vaši přátelé (nebo kdokoli jiný) z oblasti Chicaga mohou vytočit vaše číslo SkypeIn a váš program Skype na druhém konci světa začne zvonit... Volající přitom platí pouze tolik, kolik jim účtuje jejich telefonní společnost za telefonní hovor do Chicaga.

Vaše číslo SkypeIn mohou samozřejmě volat lidé odkudkoli na světě. Pokud je ale vaše číslo SkypeIn ve Spojených státech a oni volají z jiné země, platí za mezinárodní hovor. A jestliže máte přátele leckde, můžete mít až 10 čísel SkypeIn v různých místech a oni mohou jen hádat, kde doopravdy jste.

Služba SkypeIn značně usnadňuje a zlevňuje volání vašim přátelům, rodině i obchodním kontaktům, kteří nemusejí být připojeni k Internetu a kteří vám chtějí zavolat a podělit se s vámi o naléhavé zprávy, nebo vám jen sdělit, že jejich kočka má devět (9!) koťat.

Aby to bylo ještě lepší, služba SkypeIn obsahuje zdarma službu Hlasová schránka, takže když vám chce tetička Jiřina zavolat kvůli naléhavé záležitosti týkající se domácích mazlíčků, ale jste zrovna zaneprázdněni nebo dokonce offline, může vám zanechat hlasovou zprávu (a určitě to udělá). Vy si ji pak můžete poslechnout, až budete v pohodě a připraveni... Ale nezapomeňte tetičce zavolat zpátky a pogratulovat, popřípadě jí i pomoci začít používat Skype, aby nemusela za vyprávění o kočkách příště platit.

 

Službu je nyní ve zkušebním provozu, takže se v ní mohou vyskytnout nějaké chyby a nemusí být po celou dobu zcela stabilní. Můžete mít celkem 10 čísel SkypeIn ze Spojených států amerických, Spojeného království, Dánska, Finska, Francie, Hongkongu, Polska a Švédska. Soustavně pracujeme na tom, aby byla dostupná čísla v mnoha dalších zemích na celém světě.

Zakoupení čísla SkypeIn

Službu SkypeIn stále zkoušíme ve verzi beta, takže její nákup je možný až poté, co se přihlásíte ke svému účtu.

Ceny služby SkypeIn

Čísla SkypeIn se prodávají formou předplatného:
Roční předplatné stojí € 30 a čtvrtletní € 10 .

Číslo SkypeIn s hlasovou schránkou zdarma

Pokud zakoupíte číslo SkypeIn, získáte spolu s ním zdarma předplatné hlasové schránky.


 

Skype SMS

Rychlý a levný způsob jak okamžitě kontaktovat přátele, pokud nejsou online, jsou nedostupní nebo na cestách.

  • Spojte se okamžitě s přáteli, ať jsou offline, nebo na cestách.
  • Bez potíží – pište dlouhý text pohodlně z klávesnice.
  • Rychlé a snadné použití s nekomplikovanými sazbami.
  • Lze jednoduše hradit kreditem Skype.
Kolik služba stojí?
Zaslání zprávy SMS z aplikace Skype je docela levné – podívejte se na sazby.


Zobrazit všechny sazby

Jak za službu zaplatit?

Chcete-li začít posílat zprávy SMS z aplikace Skype, potřebujete kredit Skype. Kupte si jej pomocí následujícího odkazu, přímo z aplikace Skype nebo ze stránky vašeho účtu.

Koupit kredit Skype

 

Jak služba funguje?

K zasílání zpráv SMS z aplikace Skype potřebujete verzi Skype 2.5 nebo novější.

Zprávy SMS můžete zasílat kontaktům Skype, pokud do svého profilu přidaly číslo svého mobilního telefonu, nebo jednoduše na telefony, které podporují zprávy SMS. Můžete dokonce poslat stejnou zprávu SMS několika přátelům současně.

Zde je stručná rada jak začít: Přejděte do aplikace Skype, v nabídce Nástroje vyberte příkaz Poslat SMS zprávu a potom postupujte podle pokynů. Potřebujete-li další nápovědu, přečtěte si průvodce zasíláním zpráv SMS.